Drzewa i Krzewy Ozdobne
Aranżacje i Projekty Ogrodów
Gwarancja Jakości Roślin

Sprawdź naszą ofertę wrzosów

Z jakich konkretnie powodów warto zdecydować się na wrzosy w ogrodzie? To bez wątpienia jedne z najpiękniejszych roślin dostępnych w naszej szkółce, które dosłownie urzekają swoją estetyką. Kiedy kwitną, zapowiada to nadejście jesieni. Natomiast przez pozostałą część roku zdobią działkę swoimi liśćmi, które w zależności od konkretnej odmiany przyjmują barwę pomarańczową, srebrzystą lub nawet złotą. Wrzosy i wrzośce zdecydowanie najefektowniej prezentują się wtedy, gdy zostają posadzone w dużych grupach – najlepiej w otoczeniu brzóz lub jałowców, czyli drzew, z którymi występują w środowisku naturalnym. Serdecznie zachęcamy zatem do zapoznania się z ofertą, jaką przygotowała nasza szkółka. Wrzosy z pewnością sprawdzą się jako piękna i nietuzinkowa ozdoba.

Ogrody wrzosowe - ekskluzywna szkółka wrzosów

Właściciele przydomowych ogrodów oraz działek rekreacyjnych czasami decydują się również na bardzo ciekawy zabieg, który polega na stworzeniu wrzosowiska złożonego z odmiennych kolorystycznie gatunków. W ten właśnie sposób udaje się uzyskać zjawiskowy efekt wzajemnie przenikających się barw. W przygotowanej przez nas ofercie wszyscy zainteresowani zakupem mogą znaleźć nie tylko klasyczny krzew fioletowy, ale także zielone oraz odmiany całoroczne i pączkowe. W razie wątpliwości co do tego, którą z dostępnych opcji wybrać, zapraszamy do kontaktu. Nasi doświadczeni doradcy przedstawią zalety poszczególnych rozwiązań. Do składania zamówień w naszej szkółce zachęcamy klientów z Radomia i okolic.

Wrzosy i wrzośce Szkółka Roślin Ozdobnych Wieczorek pod Radomiem

Wrzosy a warunki uprawy

Opinia, która głosi, że wrzosy i wrzośce nie należą do najtrudniejszych w uprawie roślin, jest po części zgodna z prawdą. Nie oznacza to jednak, że w tym przypadku można pozwolić sobie na pełną dowolność. Aby ogród rzeczywiście zachwycał swoją estetyką, warto pamiętać o kilku istotnych zasadach zalecanych przez najlepsze szkółki. Po pierwsze, bez względu na wykorzystywaną odmianę stanowisko, na którym zostaną posadzone rośliny, powinno być dobrze nasłonecznione oraz osłonięte od silnego wiatru.

Po drugie, choć w naturze wrzosy fioletowe i zielone porastają nawet piaszczyste wydmy, to gatunki ogrodowe wymagają lepszego podłoża, a mianowicie ziemi próchnicznej, przepuszczalnej i dość żyznej o kwaśnym odczynie pH wynoszącym od 3,5 do nawet 5,5. Po trzecie natomiast, uprawa w zasadzie nigdy nie udaje się na terenach silnie podmokłych oraz tam, gdzie ma się do czynienia z glebami gliniastymi.

Z technicznego punktu widzenia ważne jest także to, aby w miejscu, w którym na działce mają zostać zasadzone wrzosy, usunąć istniejącą warstwę ziemi do głębokości 30 centymetrów. Następnie należy nasypać na dno drenaż ze żwiru i wypełnić dół specjalnym podłożem dla roślin wrzosowatych, które dostępne jest w naszej ofercie asortymentowej. Jeżeli jednak gleba w ogrodzie jest wyjątkowo urodzajna, to wtedy wystarczy do niej dodać kwaśnego torfu – rozkłada się go 15-centymetrową warstwą i miesza z podłożem. Na pozostałe pytania dotyczące uprawy chętnie odpowiedzą pracownicy naszej szkółki.

Wrzosy i wrzośce ogrodowe - szkółka roślin

Wszystkie dostępne w naszej szkółce wrzosy – zarówno całoroczne, jak i pączkowe – doskonale radzą sobie z wymagającymi warunkami atmosferycznymi, dzięki czemu bardzo dobrze nadają się do uprawy w polskiej strefie klimatycznej. Kiedy kwitną, potrafią korzystnie odmienić wygląd każdego ogrodu. Serdecznie zachęcamy zatem Państwa do zapoznania się ze szczegółami oferty! Jesteśmy pewni, że każdy znajdzie tutaj idealną propozycję dla siebie! Usługi kierujemy do klientów z Radomia i okolic.

ARANŻACJE OGRODÓW
Nie musisz samodzielnie planować doboru gatunkowego roślin, ustalać ich rozstawy czy wymierzać kształtów rabaty, zrobimy to sami!
Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas