Drzewa do ogrodu Radom

Drzewa i Krzewy Ozdobne
Aranżacje i Projekty Ogrodów
Gwarancja Jakości Roślin

Nasza oferta drzew

W jakim celu wybiera się rodzime lub egzotyczne drzewa liściaste i iglaste do ogrodu? Powodów może być kilka – np. chęć stworzenia dekoracyjnej kompozycji lub podzielenia zielonej przestrzeni wokół domu czy na działce na sektory. Czasami jest to działanie podyktowane tym, aby osłonić dane miejsce przed spojrzeniami przechodniów i sąsiadów albo zapewnić sobie zaporę przed palącym słońcem w upalne dni czy lodowym wiatrem – jesienią i zimą. A może rozważasz wybór roślin, które zachwycają swoim wyglądem w okresie kwitnienia, a potem będziesz mógł z nich zbierać plony? Bez względu na powód, jeśli potrzebne Ci są sadzonki drzew owocowych lub innych iglastych czy liściastych gatunków, pomożemy Ci dobrać rodzaje najlepiej pasujące do Twojego ogrodu!

Drzewka ogrodowe – liściaste i iglaste

Podobnie jak krzewy, drzewka ogrodowe stanowią długoletnią ozdobę i dlatego należy starannie wybierać kompozycje dekoracyjne. Nasza szkółka oferuje różne propozycje gatunków liściastych i iglastych, a zaletą tych ostatnich jest to, że zachwycają swoją zielenią przez cały rok.

W asortymencie znajduje się także wiele szczepów owocowych, które nadają się do uprawy zarówno w małym, jak i dużym sadzie.

Jeśli chodzi o drzewa liściaste, rodzaje, jakie polecamy do ogrodu, to m.in.:

  • płaczące – ładnie prezentujące się przy tarasach, oczkach wodnych np. brzoza, buk, wiśnia,
  • o szerokiej koronie – idealne do ogrodów naturalistycznych i leśnych, np. buk, klon, jawor, dąb,
  • kolumnowe – dotyczą różnych gatunków owocowych: m.in. jabłoni, czereśni, śliw i grusz,
  • kuliste (z niedużą koroną) – świetnie uzupełnią wejście do domu lub udekorują taras, np.: klon, jesion, surmia.
Podane gatunki mają wiele odmian, które można dopasować kształtem i wielkością do działki. Jeśli zdecydujesz się na egzotyczne drzewa iglaste ogrodowe, weź pod uwagę, że mogą wymagać specyficznych zabiegów. Rodzime sadzonki zwykle nie potrzebują czasochłonnej pielęgnacji i wystarczy dbać o nawadnianie oraz nawożenie.

Jak dopasować drzewa liściaste i iglaste do ogrodu?

Przede wszystkim rodzaje ogrodowych drzew liściastych albo iglastych egzotycznych i rodzimych dopasowuje się do ilości miejsca, jakim dysponujesz. Niektóre gatunki osiągają spore rozmiary i mogą zasłaniać okna w domu, sięgać gałęziami do sąsiada albo haczyć o kable czy latarnię. Wielkość terenu będzie również wpływała na liczbę nasadzeń. Przy wyborze ważne jest ponadto nasłonecznienie działki oraz rodzaj gleby.
W niewielkim ogrodzie lepiej jest zasadzić jedną niedużą roślinę, w takim miejscu, w którym nie będzie przerastać do innych gospodarstw lub na ulicę. Możemy też zaproponować sadzonki małych drzewek owocowych np. wiśni, jabłoni ozdobnej lub innych gatunków: magnolii, głogów czy niektórych odmian klonów, miłorzębu czy wierzby.
Z właściwie dopasowanych egzotycznych lub rodzimych sadzonek drzew owocowych oraz innych można stworzyć ogród mieniący się barwami, kształtami nie tylko w okresie od wiosny do jesieni, ale także zimą. Chętnie skompletujemy je dla Ciebie!
ARANŻACJE OGRODÓW
Nie musisz samodzielnie planować doboru gatunkowego roślin, ustalać ich rozstawy czy wymierzać kształtów rabaty, zrobimy to sami!
Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas