Drzewa i Krzewy Ozdobne
Aranżacje i Projekty Ogrodów
Gwarancja Jakości Roślin

Sprawdź naszą ofertę krzewów liściastych

Chcesz umieścić w swoim ogrodzie piękne rośliny zachwycające domowników i gości? Wybierz nasze krzewy liściaste, które ozdobią parcelę oraz stanowią ciekawy element aranżacyjny. Niemal przez cały rok prezentują się elegancko. Uprawa takich krzaków nie wymaga zbyt wiele czasu. Co warto podkreślić, mamy w ofercie różnorodne odmiany – zarówno te popularne, jak i mniej znane. Każdy dobierze gatunki spełniające wymagania i idealnie wpisujące się w wizję terenów zielonych. Polecamy usługi nie tylko Klientom indywidualnym, ale też firmom i instytucjom. Kup już teraz!

Wybór roślin liściastych

Kupując sadzonki poszczególnych krzaków, trzeba sprawdzić, jakich warunków potrzebują. Zwykle krzewy liściaste nie mają zbyt dużych wymagań pielęgnacyjnych i są odporne na zanieczyszczenia, więc można je umieszczać w centrach miast i przy drogach. Rzecz jasna należy pamiętać o optymalnym poziomie nawodnienia i nasłonecznienia. Odmiany tych roślin mają wiele interesujących wyróżników. Często przyciągają uwagę liśćmi, które zachwycają fakturą, kształtem i kolorami. Poza tym o dekoracyjności i niepowtarzalnym charakterze decydują:

• kwiaty – w licznych odcieniach i o różnych zapachach,
• owoce – barwne, zwabiające zwierzęta lub nadające się do spożycia przez ludzi,
• pędy i pokrój – tworzące ciekawe kształty. 

KRZEWY LIŚCIASTE RADOM

Krzewy liściaste w ogrodach 

Podobnie jak ich iglaste odpowiedniki, krzewy liściaste mogą pełnić różne funkcje w ogrodach. Niewątpliwe oferowane rośliny stanowią rewelacyjną ozdobę, którą kolekcjonerzy i miłośnicy zieleni powinni mieć w swoim otoczeniu. Są jednak przede wszystkim doskonałym materiałem na żywopłot. Taka konstrukcja z powodzeniem wyznaczy granice działki chroniące prywatność i pozwoli stworzyć praktyczne alejki. Niektóre odmiany można efektownie przyciąć sekatorem, aby otrzymać konstrukcje o interesującym kształcie. Inne znów krzaki pięknie wyglądają nawet w pojemnikach, które postawisz np. na tarasie. Wykorzystasz je także, jako rośliny okrywkowe, wzmacniające skarpy i nasypy.

Wiele odmian krzaków do wyboru 

Właściciele ogrodów chętnie sięgają po popularne i nietypowe odmiany krzaków. Klasykę stanowi, m.in. bukszpan, który wyróżnia się liśćmi o kolorze zimnej zieleni. Zachowuje on kolor przez cały rok i można go docinać w dowolny sposób. Miłośnicy barwnych roślin powinni wybrać berberysy. Występują odmiany o pędach pomarańczowych, czerwonych, różowych i złocistych. Na wielu działkach spotkać można irygi. Zaletami tych krzewów liściastych są piękne kwiaty i rozwój zarówno w warunkach zacienienia, jak i nasłonecznienia. Doskonale prezentują się także forsycje, pięciorniki i eleganckie jaśminowce. 

Kupuj u nas krzewy liściaste 

Warto skorzystać z naszej oferty roślin. Dzięki dużemu doświadczeniu proponujemy najwyższej klasy krzewy liściaste. Są one zdrowe i dzięki odpowiedniej pielęgnacji wspaniale się rozwiną. Staną się tym samym piękną ozdobą terenu miejskiego czy domowego ogrodu. Mamy różnorodne odmiany krzaków, aby każdy mógł dokonać satysfakcjonującego zakupu. Dbamy także o profesjonalne doradztwo i niezwykle atrakcyjne ceny. 

ARANŻACJE OGRODÓW

Nie musisz samodzielnie planować doboru gatunkowego roślin, ustalać ich rozstawy czy wymierzać kształtów rabaty, zrobimy to sami!
Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas