Gwarancja Jakości Roślin
Drzewa i Krzewy Ozdobne
Aranżacje i Projekty Ogrodów

Byliny ogrodowe – łubin ogrodowy, sadzonki

Jeśli poszukujesz roślin, które uzupełnią aranżację Twojej zielonej przestrzeni, dobrze trafiłeś. Polecamy łubin ogrodowy i jego sadzonki hodowane w naszej własnej Szkółce Roślin Ozdobnych znajdującej się w Radomiu. Proponowane przez nas artykuły wyróżniają się przede wszystkim tym, że są wieloletnie. Zimą bytują w gruncie, natomiast na wiosnę wypuszczają nowe zielone pędy. Co bardzo ważne, ich uprawa nie jest trudna, a więc nie zajmuje wiele czasu.

W naszym sklepie internetowym znajdziesz wiele różnych odmian. W ofercie znajdują się m.in. popularne w Polsce kwiaty oraz trawy ozdobne, a także te rzadsze gatunki. Odpowiedni ich dobór pozwoli na zaaranżowanie każdego ogrodu w taki sposób, że będzie prezentował się pięknie przez cały rok. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi propozycjami!

Jakie rodzaje bylin można wyróżnić?

Wśród bylin można wyróżnić te zimujące i niezimujące w gruncie. Te drugie warto wykopać jeszcze przed pojawieniem się mrozów. Niektóre sadzonki, zwłaszcza zimozielone, nawet w chłodne dni utrzymują się w niemal niezmienionym stanie. Niektóre z gatunków mogą dożyć nawet 20 lat (np. piwonie), inne natomiast wytrwają zaledwie 3 sezony. 

Rozróżnia się takie rośliny jak:

  • rozłogowe,

  • korzeniowe,

  • kłączowe,

  • bulwiaste oraz cebulowe.

Byliny ogrodowe – łubin ogrodowy, sadzonki - Centrum Ogrodnicze Radom

Jak dobrać odpowiednie sadzonki?

Najważniejsze w przypadku doboru odpowiednich gatunków do ogrodu jest określenie własnych upodobań i potrzeb. Po wyborze bylin warto przyjrzeć się także warunkom ich chowania i sposobom pielęgnacji. Niektóre z nich potrzebują dostępu do intensywnego światła, dlatego – jeśli Twoja ogrodowa przestrzeń znajduje się w cieniu – warto zakupić właściwe krzewy czy kwiaty.
Ważne jest również podłoże – kwasowe lub zasadowe – jak i sposób nawadniania, który powinien być optymalny dla konkretnych roślin. Wszystkie te warunki są konieczne do rozpatrzenia, jeśli chce się, aby otoczenie nabrało odpowiednich kolorów.

Odkryj nasze byliny ogrodowe! Zobacz, co mamy w ofercie, w tym łubin ogrodowy sadzonki!

Oferujemy wiele różnych odmian bylin. Polecamy zwłaszcza łubin ogrodowy. Jego sadzonki mają różne kolory – od różowych po fioletowe. Wielu osobom może również przypaść do gustu ostróżka, która jest długotrwała i pięknie kwitnie. Łatwo się ją także uprawia. Serduszka okazała to kolejny egzemplarz roślin, którym warto się zainteresować choćby ze względu na oryginalne kwiaty. Jednym z najpopularniejszych pomysłów są tzw. jeżówki purpurowe dobrze prezentujące się w grupach. Koniecznie przyjrzyj się też liliowcowi czy złocieniowi wielkiemu.

łubin ogrodowy - sadzonki kupisz w centrum ogrodniczym Krzewy Wieczorek

Jakie jeszcze rodzaje bylin pięknie będą wyglądały w Twoim ogrodzie?

Niektóre osoby mogą nie zdawać sobie z tego sprawy, ale za byliny uznaje się także pięknie pachnącą lawendę. Na dodatek ma działanie lecznicze. Oprócz tego, że będzie świetną ozdobą, to po zerwaniu będziesz mógł zabrać ją do domu i wykorzystać np. jako odstraszacz na mole czy inne owady. Wrażenie robią także funkie kwitnące od wiosny do jesieni. Pamiętaj również o różnych gatunkach traw, które uzupełnią każdą aranżację.

Skorzystaj z pomocy naszej szkółki! Odkryj różnorodność roślin, w tym łubin ogrodowy sadzonki, dostępne w naszej ofercie

Warto skorzystać z oferty naszej szkółki roślin choćby ze względu na duże doświadczenie w opiece nad roślinami i ich sprzedaży. Pomagamy klientom w odpowiednim doborze bylin, a także aranżujemy całe ogrody. U nas wybierzesz najlepszy łubin ogrodowy i sadzonki innych bylin. Skorzystaj z naszej oferty!

ARANŻACJE OGRODÓW
Nie musisz samodzielnie planować doboru gatunkowego roślin, ustalać ich rozstawy czy wymierzać kształtów rabaty, zrobimy to sami!
Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas