Drzewa i Krzewy Ozdobne
Aranżacje i Projekty Ogrodów
Gwarancja Jakości Roślin

Sprawdź naszą ofertę drzew iglastych

Nasza szkółka oferuje iglaki, które spełnią wymagania każdego Klienta. Do wyboru jest bardzo dużo odmian, więc bez problemu można dopasować drzewko do ilości dostępnego terenu czy potrzeb. To doskonała propozycja dla właścicieli przydomowych ogrodów, działek ROD czy zarządców terenów miejskich i komercyjnych. Wysoką jakość sadzonek doceniło już wielu miłośników zielni. Jesteśmy pewni, że dzięki odpowiedniej pielęgnacji, wyrosną z nich potężne i piękne drzewa iglaste. Zachęcamy do obejrzenia wszystkich propozycji i złożenia zamówienia!

Wybór odpowiedniego iglaka

Aby zakup roślin był satysfakcjonujący, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Należy pamiętać o przygotowaniu dostatecznie dużego terenu, gdyż sadzonki nie rozwijają się szybko, ale po pewnym czasie przeobrażają się w potężne drzewa iglaste. Zwykle iglak nie wymaga czasochłonnej pielęgnacji i wystarczy dbać o nawodnienie oraz usuwanie okolicznych przeszkód. Istnieją jednak odmiany drzewek, które potrzebują specyficznych zabiegów. Dotyczy to np. egzotycznych odmian, które zachwycają swoimi nietypowymi cechami. Oceń również stopień nasłonecznienia czy warunki glebowe, aby mieć pewność, że zieleń będzie mieć optymalne warunki.

Szkółka krzewów i drzew ozdobnych

Drzewka iglaste piękne przez cały rok

Większość gatunków iglaków dobrze rośnie na uniwersalnym, lekko kwaśnym podłożu. Ogromną zaletą drzew iglastych jest fakt, że stanowią całoroczną dekorację otoczenia, ponieważ niestraszne im mrozy. W ciepłe miesiące zachwycają intensywną zielenią, a w czasie zimy kojarzą się ze świąteczną atmosferą. Tego typu drzewka są doskonałym tłem dla mniejszych roślin jak byliny. Można z nich stworzyć ciekawą kompozycję i sprawdzą się w niemal każdym ogrodzie. W przypadku roślin z igłami nie trzeba też przeprowadzać tylu zabiegów sprzątających, co z gatunkami gubiącymi liście. Nasze sadzonki po pewnym czasie kuszą pięknym zapachem. Popularne odmiany wydzielają olejki eteryczne, które wykazują działanie zdrowotne, np. w postaci aromaterapii. 

Wiele rodzajów sadzonek drzew iglastych

Oferujemy najpopularniejsze rodzaje sadzonek iglaków. Niesłabnącym zainteresowaniem cieszy się świerk pospolity, który dorasta do nawet 50 m wysokości. Ma on krótkie igły i preferuje otoczenia bez zanieczyszczeń. Polacy chętnie wybierają też jego odmianę srebrną. Klasykę stanowi sosna czarna, która jest bardzo odpornym drzewem iglastym i dostosowuje się do gleby. Również nieco bardziej egzotyczne rodzaje drzewek mogą zdobić ogród. Chodzi np. o jodłę kaukaską, wykorzystywaną na bożonarodzeniowe choinki, a także o sosnę himalajską, która swoim ciekawym wyglądem urozmaica tereny zielone.

Szkółka z najlepszymi drzewami iglastymi 

Nieustannie rozwijamy ofertę, aby jeszcze lepiej odpowiadała wymaganiom miłośników roślin. Nasze drzewa iglaste są odpowiednio pielęgnowane, więc każda sadzonka jest zdrowa i pięknie się prezentuje. Polecamy wszystkie iglaki, ponieważ przy niewielkim nakładzie pracy można uzyskać wspaniały teren zielony. Co więcej, proponowane drzewka są dostępne w korzystnych cenach. Służymy także profesjonalnymi poradami, więc warto kupić i posadzić we własnym ogrodzie!

ARANŻACJE OGRODÓW
Nie musisz samodzielnie planować doboru gatunkowego roślin, ustalać ich rozstawy czy wymierzać kształtów rabaty, zrobimy to sami!
Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas