Drzewa i Krzewy Ozdobne
Aranżacje i Projekty Ogrodów
Gwarancja Jakości Roślin

Sprawdź naszą ofertę ozdobnych traw

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że przydomowy ogród musi być miejscem nie tylko funkcjonalnym, ale przede wszystkim zjawiskowo pięknym. Dlatego też w naszym asortymencie znajdują się m.in. trawy ozdobne. To łatwe w utrzymaniu oraz odporne na działanie czynników atmosferycznych rośliny, które mogą bardzo korzystnie odmienić wygląd dosłownie każdej posesji. Uzyskany efekt estetyczny zależy oczywiście od wybranego gatunku. Niektóre trawy ozdobne tworzą charakterystyczne kępy, a inne natomiast rozrastają się na boki i z czasem zajmują dostępną połać terenu.

Trawy ozdobne do ogrodu

Dużym zainteresowaniem cieszą się m.in. kostrzewa sina, miskant olbrzymi i chiński, rozplenica japońska, a także proso rózgowate. Serdecznie zachęcamy zatem do zapoznania się ze szczegółami opracowanej przez naszych najlepszych specjalistów oferty. W razie zaistnienia takiej konieczności doświadczeni doradcy z przyjemnością odpowiedzą na wszystkie pytania techniczne – w tym również te dotyczące tego, jak sadzić i odpowiednio utrzymywać roślinność.

Ozdobne trawy do ogrodu
Trawy ozdobne ze szkółki spod Radomia

Dlaczego warto zdecydować się na trawę ozdobną?

Nie mamy żadnych wątpliwości co do tego, że estetyka ogrodu w głównej mierze zależy od przywiązania uwagi do szczegółów. Warto zatem wyraźnie podkreślić, że dostępne w naszym asortymencie trawy da się łatwo komponować z innymi gatunkami roślin. Znakomicie prezentują się one m.in. w zestawieniu z różnego rodzaju iglakami oraz kwitnącymi bylinami.

Co więcej, trawa ozdobna, która tworzy duże kępy, może również zostać wykorzystania jako tzw. soliter, czyli element dekoracyjny, którego cechę charakterystyczną stanowi fakt, że jest on zasadzony w większej odległości od pozostałych drzew, krzewów oraz kwiatów. Dzięki właśnie temu zabiegowi można znakomicie wyeksponować największe atuty roślinności. Niektóre gatunki – takie jak rozplenica japońska – mają też piękne kwiatostany, co spodoba się wielu osobom, które planują dokonać zmian w swoim ogrodzie.

Jaki gatunek trawy ozdobnej wybrać?

Na tak postawione pytanie nie da się odpowiedzieć w sposób jednoznaczny. Wszystko uzależnione jest bowiem od tego, jaki konkretnie efekt chce się uzyskać. Dla jednych najlepszym wyborem będzie kostrzewa sina, a dla innych natomiast miskant chiński czy też proso rózgowate. Wspólnym mianownikiem łączącym wszystkie gatunki traw ozdobnych jest natomiast ich doskonała wytrzymałość na zmieniające się warunki atmosferyczne. Nie oznacza to jednak, że można pozwolić sobie na pełną dowolność i sadzić je w każdym miejscu ogrodu bez większego zastanowienia.

Dla przykładu miskant olbrzymi osiąga nawet 3 m wysokości, dlatego też często wykorzystywany jest w charakterze pięknego i jednocześnie oryginalnego żywopłotu. Podczas zakupu należy też uwzględnić, że niektóre rodzaje traw mogą być bardzo ekspansywne. Aby ograniczyć ryzyko zniszczenia pozostałej roślinności, warto zastanowić się nad zastosowaniem specjalnej folii perforowanej do zasadzania, która uniemożliwi korzeniom przedarcie się przez barierę. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami oferty oraz do kontaktu!

ARANŻACJE OGRODÓW
Nie musisz samodzielnie planować doboru gatunkowego roślin, ustalać ich rozstawy czy wymierzać kształtów rabaty, zrobimy to sami!
Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas