Drzewa i Krzewy Ozdobne
Aranżacje i Projekty Ogrodów
Gwarancja Jakości Roślin

Sprawdź naszą ofertę zimozielonych krzewów i kwiatów

W prezentowanej ofercie asortymentowej znajdują się również tzw. rośliny wiecznie zielone. Jak sama nazwa wskazuje, na tle pozostałych spotykanych w ogrodach drzew, kwiatów oraz ozdobnych krzewów i bylin, wyróżnia je fakt, że przez cały rok zachowują one swój kolor. Ta wyjątkowa cecha sprawia, że mogą one pełnić funkcję zarówno dekoracyjną, jak i użytkową.

Krzewy zimozielone ozdobne zdecydowanie najczęściej wykorzystywane są jako żywopłoty. To jeden z najciekawszych sposobów na to, aby w sposób atrakcyjny wizualnie i jednocześnie praktyczny wyraźnie zaznaczyć granice posesji. Zapewniamy, że wiecznie zielone kwiaty i inne rośliny wyczerpią oczekiwania najbardziej wymagających pasjonatów ogrodnictwa.

Pielęgnacja roślin zimozielonych

Z technicznego punktu widzenia istotne jest też to, że cała grupa roślin zimozielonych, w tym krzewów i kwiatów, w zasadzie nie przechodzi w okres spoczynku. Dlatego też w pierwszej kolejności należy zadbać o to, aby przez całe 12 miesięcy miały one stały dostęp do wody – w tym także zimą. Poza popularnymi iglakami i krzewami dużym zainteresowaniem wśród ogrodników – głównie ze względu na swoje właściwości ozdobne – cieszą się również byliny zimozielone. To bardzo wytrzymałe oraz stosunkowo łatwe w uprawie rośliny, które potrafią bardzo korzystnie odmienić wygląd każdego ogrodu. Krzewy ozdobne zimozielone nie kryją przed nami żadnych tajemnic! Wszystkich zainteresowanych zakupem zapraszamy do kontaktu i do zapoznania się ze szczegółami oferty kwiatów i bylin.

Rośliny zimozielone do ogrodu

Jakie rośliny zimozielone wybrać?

Podczas pracy nasi specjaliści bardzo często spotykają się z pytaniem dotyczącym tego, jakie rośliny, kwiaty czy też krzewy zimozielone do ogrodu wybrać. Za godne polecenia z pewnością można uznać byliny. Oprócz tego warto zwrócić uwagę na tuje – zwane także żywotnikami. Są one niezwykle wytrzymałe, a ich uprawa nie wymaga nabycia szczegółowej wiedzy z zakresu profesjonalnego ogrodnictwa. Drzewa te doskonale radzą sobie z oddziaływaniem niesprzyjających warunków atmosferycznych, takich jak m.in. niskie temperatury. Sprawdzają się w postaci żywopłotów, ale i doskonale prezentują się, rosnąc pojedynczo.

Jeżeli chodzi o grupę roślin wiecznie zielonych, także zimą, to sporą popularnością cieszą się też jałowce ozdobne. Podobnie jak kwiaty i byliny Nie wymagają one specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych i dobrze czują się nawet na niezbyt dobrych jakościowo glebach. Co istotne, są odporne na zanieczyszczenia powietrza, dlatego też bez obaw mogą zostać zasadzone na działkach zlokalizowanych nieopodal ruchliwych ulic.

Wieczniezielony bukszpan - krzewy ozdobne zimozielone

Wielu naszych klientów decyduje się także na zakup ozdobnych bukszpanów. Taki stan rzeczy ma oczywiście swoje uwarunkowania praktyczne. Te zimozielone rośliny zachowują swoje liście przez cały rok. Łatwo się je przycina i formuje. Nie są również wymagające, ponieważ można sadzić je zarówno na stanowiskach mocno nasłonecznionych, jak i tych zacienionych.

Drzewa i krzewy ozdobne zimozielone

Jeżeli chodzi o drzewa wiecznie zielone, które nie zrzucają liści na zimę, to w polskich ogrodach dość często spotykane są ostrokrzewy kolczaste. Te krzewy dobrze znoszą miejsca zacienione, a ich uprawę uznaje się z jedną z najprostszych.

Jedną z opcji, która sprawdzi się w każdym ogrodzie, są cisy pospolite. Te zimozielone krzywy iglaki wykorzystuje się przede wszystkim w charakterze żywopłotów, ponieważ świetnie znoszą przycinanie i formowanie. Okazy żeńskie zdobią piękne czerwone owoce, a ich osnówki są przysmakiem ptaków. Gleba dla cisów powinna być średnio żyzna, wilgotna i wapienna.

 Jeśli mają Państwo jakieś pytania, zachęcamy do kontaktu!

ARANŻACJE OGRODÓW
Nie musisz samodzielnie planować doboru gatunkowego roślin, ustalać ich rozstawy czy wymierzać kształtów rabaty, zrobimy to sami!
Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas