Drzewa i Krzewy Ozdobne
Aranżacje i Projekty Ogrodów
Gwarancja Jakości Roślin

Sprawdź naszą ofertę drzew owocowych

W naszej ofercie są wysokiej jakości drzewa owocowe, które spełnią wszystkie wymagania Klientów. Do wyboru jest wiele szczepów roślin, które po pewnym czasie dadzą wspaniałe owoce. Można je uprawiać w małym ogródku, ale także wsadzić do dużego sadu. Mamy odmiany starsze, jak i nowsze. Trzeba zauważyć, że dbanie o drzewka jest zajęciem niezwykle satysfakcjonującym. Sam zdecydujesz, czy chcesz postawić na ekologiczne metody, czy stosować opryski. Zachęcamy do zapoznania się ze wszystkimi propozycjami i kupna już teraz!

Stwórz własny sad

Na początku warto określić, ile miejsca masz na drzewka. Istnieją bowiem stare szczepy roślin, które mają duży rozmiar, a także gatunki niskopienne. Wyróżnia się też te kolumnowe i o bardziej rozłożystych gałęziach. Ponadto należy przygotować odpowiednie warunki glebowe do rozwoju drzew owocowych. Zwykle potrzebują one dużego dostępu do słońca. Dzięki temu owoców jest więcej, są też smaczniejsze i większe. Takie rośliny do sadu pełnią też funkcję ozdobną. Gdy kwitną wiosną, ich pąki wyglądają wspaniale. Pamiętaj, że szczególnie w początkowych latach zabiegi pielęgnacyjne mogą pochłonąć trochę czasu. Jest to inwestycja na wiele lat, która daje mnóstwo radości.

Pnącza ze szkółki roślin ozdobnych spod Radomia

Dbanie o drzewka do sadu

Aby móc spożywać owoce z własnego ogrodu, trzeba odpowiednio zadbać o drzewka. Podstawę stanowi optymalne nawadnianie. Kluczowe jest dostarczenie składników odżywczych, które są pobierane przez drzewa owocowe. Można wybrać nawóz sztuczny albo kompost. Jeśli poszczególne szczepy roślin nie są odporne na choroby i szkodniki, należy je dodatkowo zabezpieczyć. Wtedy poleca się zastosowanie oprysków, które sprawią, że owoce będą znacznie zdrowsze. Pnie jabłoni nie zaszkodzi także pomalować na biało. Miłośnicy upraw wiedzą też, że na wiosnę warto wybrać się do sadu, żeby przyciąć gałęzie. Niekiedy przydadzą się także podpórki podtrzymujące konary. 

Jakie drzewa owocowe wybrać?

Jeśli przygotujesz odpowiednie warunki, to wybór drzewa owocowego zależy już wyłącznie od osobistych preferencji, np. smakowych. Dlatego oferujemy różnorodne szczepy roślin do sadu. Nieprzemijającą klasyką jest jabłoń domowa i grusza pospolita, które posadzić można w praktycznie każdym rejonie Polski. Doskonały wybór stanowią również liczne odmiany śliwek i wiśni. Te drzewka potrafią przynieść duże plony, które następnie wykorzystasz, np. na przetwory. Pyszne owoce znajdziesz też na brzoskwini i moreli. Ich słodki smak wynagrodzi wszystkie wcześniejsze poświęcenia. Coraz większą popularność zdobywają z kolei nektaryny i pigwy. Przed zakupem koniecznie sprawdź charakterystykę danej odmiany – jej odporność i czas owocowania.

Wybierz nasze drzewa owocowe

Nasza szkółka proponuje wyłącznie zdrowe i piękne sadzonki drzewek do sadu. Mamy bardzo duże doświadczenie w uprawie, więc wszystkie proponowane szczepy roślin, spełnią wymagania przyszłych sadowników. Jesteśmy pewni, że odpowiednio pielęgnowane dadzą wspaniałe owoce i będę godnie się prezentować. Chętnie też doradzimy, jakie drzewa owocowe do sadu wybrać. Warto kupić, bo ceny są nadzwyczaj korzystne!

ARANŻACJE OGRODÓW

Nie musisz samodzielnie planować doboru gatunkowego roślin, ustalać ich rozstawy czy wymierzać kształtów rabaty, zrobimy to sami!
Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas