Drzewa i Krzewy Ozdobne
Aranżacje i Projekty Ogrodów
Gwarancja Jakości Roślin

Iglaki w ogrodzie i ich aranżacje

Większość ogrodów w Polsce ma na swoich terenach iglaki. Świetnie uzupełniają one każdą aranżację, a poza tym stanowią zaporę przed niechcianymi gapiami. W lecie dają też cień, w którym można się skryć. Jako Szkółka Roślin Ozdobnych na terenie Radomia specjalizujemy się we wszelkich roślinach. Nasze krzewy nadają się zarówno do małych, przydomowych przestrzeni, jak i parków miejskich czy komercyjnych terenów. 

W asortymencie posiadamy różne odmiany szlachetnych iglastych drzew, zarówno tych mniej znanych, jak i popularnych. Każdy ma szansę dobrać pod siebie idealne sadzonki. Pomagamy również w urządzaniu zieleni. Zachęcamy do zapoznania się z całą ofertą!

Jakie zalety mają iglaki?

Przede wszystkim iglaki w ogrodzie nie wymagają dużej pielęgnacji. Aranżacje w dzikim wydaniu również wyglądają niesamowicie, raz na jakiś czas wystarczy delikatnie je podciąć. Ważne jest także podlewanie, jak i wyrywanie chwastów wyrastających wokół. Rośliny świetnie znoszą skrajnie niskie temperatury i dobrze radzą sobie z ciepłem – są po prostu bardzo wytrzymałe. W czasie zimy nie trzeba ich zabezpieczać. Dzięki dużej wytrzymałości poradzą sobie niemal wszędzie.

Dużą zaletą iglastych krzewów i drzew jest to, że można je sadzić przez cały rok. Wyjątek stanowią co jedynie bardzo mroźne dni i susze. Nie trzeba ich także umieszczać bezpośrednio w domowym zieleńcu. Mogą stanowić ozdobę w doniczce, którą stawia się na tarasie lub balkonie. Warto więc postawić na iglaki w ogrodzie. Aranżacje z tymi roślinami prezentują się efektownie. Co ważne, mogą w nich odgrywać główną rolę lub być jedynie dopełnieniem reszty roślin.

iglaki w ogrodzie aranżacje

Gdzie iglaki będą wyglądały najlepiej?

Prezentowane przez nas rośliny dają naprawdę duże możliwości w przypadku dekorowania zielonych terenów. Mogą na przykład wypełniać pustkę po przekwitłych bylinach. Sprzedajemy je w różnych formach, np. rozłożystej, kulistej czy stożkowej. Warto tworzyć z nich całe żywopłoty – niektóre gatunki spokojnie mogą zastąpić standardowe ogrodzenie, a oprócz tego stworzą niesamowity efekt wizualny. Mniejsze i skromniejsze iglaki w ogrodzie będą dobrym urozmaiceniem dla oczek wodnych czy skalniaków.

Odmiany krzewów iglastych

Do jednych z najpopularniejszych rodzajów iglaków należą znane wszystkim Polakom tuje, czyli inaczej: żywotniki zachodnie. Ich dużą zaletą jest to, że dostępne są w różnych odcieniach. Bardzo często spotyka się je przy ogrodzeniach. Mogą sięgać nawet do 3 metrów wysokości. Znane są także cyprysiki o delikatnych gałązkach. Wieloletnim, trwałym iglakiem nadającym się do wszelkich ogrodów są jałowce pospolite – rozwijają się nawet na piaszczystych glebach, dlatego można posadzić je niemal wszędzie.

Dlaczego warto inwestować w nasze krzewy iglaste? Odkryj urok iglaków w ogrodzie - inspirujące aranżacje na każdą przestrzeń!

Szkółka, którą prowadzimy od wielu lat, sprzedaje tylko wysokiej klasy sadzonki w przystępnych cenach. Nasze rośliny są zadbane i zdrowe, aby takie pozostały nawet po zakupie udzielamy niezbędnych porad dotyczących ich pielęgnacji. Pomagamy także w doborze konkretnych propozycji. Jeśli potrzebujesz kogoś, kto dodatkowo zaaranżuje za Ciebie cały ogród, również Ci w tym pomożemy! Planujmy zarówno dobór gatunkowy, ustalamy rozstaw poszczególnych odmian, jak i wymierzamy kształty rabaty. 

Oferta stale się rozwija. Dzięki nam iglaki w ogrodzie i aranżacje z ich zastosowaniem robią niesamowite wrażenie. Zachęcamy do przyjrzenia się naszym propozycjom! Warto zainteresować się również bylinami, pnączami, różami czy trawami, które na co dzień hodujemy. Zapraszamy!

ARANŻACJE OGRODÓW

Nie musisz samodzielnie planować doboru gatunkowego roślin, ustalać ich rozstawy czy wymierzać kształtów rabaty, zrobimy to sami!
Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas