Drzewa i Krzewy Ozdobne
Aranżacje i Projekty Ogrodów
Gwarancja Jakości Roślin

Znajdź idealne rośliny formowane, które dodadzą wyjątkowego charakteru Twojemu ogrodowi

Krzewy formowane ozdobne - formowanie iglaków na bonsai

W jaki sposób sprawić, aby rośliny w ogrodzie przykuwały wzrok, a cała posesja wyróżniała się na tle sąsiednich działek? Odpowiedzią na tak postawione pytanie są oczywiście krzewy formowane. Osoby zainteresowane takim właśnie rozwiązaniem mają obecnie do wyboru wiele ciekawych opcji. Nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, aby zdecydować się m.in. na wciąż bardzo popularne tuje, iglaki czy też na drzewka bonsai, które zawsze zachwycają nie tylko swoją oryginalnością, ale także nietuzinkowym pięknem. Co więcej, w zależności od etapu, na jakim znajdują się prace dotyczące projektu ogrodu, drzewa oraz krzewy formowane (np. w kształcie kuli) można kupić od razu w wariancie gotowym lub skorzystać z profesjonalnych usług przycinania.

W drugim z przypadków doświadczeni fachowcy zajmą się tym, żeby nadać zasadzonej już na działce roślinności różne kształty – od wyraźnie zarysowanych figur prostopadłościennych aż po kuliste. Uzyskany efekt wizualny zawsze zależy od indywidualnych wymagań zleceniodawcy. Formowanie drzew i krzewów nie kryje przed nami żadnych tajemnic, dlatego też zachęcamy Państwa do zapoznania się ze szczegółami oferty.

Rośliny formowane ze szkółki roślin ozdobnych spod Radomia

Drzewka formowane do ogrodu

Z praktycznego punktu widzenia warto wiedzieć o tym, że nie wszystkie krzewy, drzewa i drzewka dobrze nadają się do formowania. Aby podjęty wysiłek przyniósł pożądane rezultaty, trzeba oczywiście wybrać odpowiednią roślinę. Tutaj zdecydowanie najpraktyczniejszym wyborem są różnego rodzaju iglaki. Wiele z dostępnych na rynku gatunków ma naturalnie zarysowany przekrój kuli, stożka lub kolumny, co oczywiście można wykorzystać podczas procesu nadawania nawet najbardziej skomplikowanego kształtu geometrycznego. Jako że rośliny iglaste rosną stosunkowo wolno, to ich nowa forma pozostaje widoczna przez bardzo długi okres, a sami właściciele działki nie muszą przejmować się koniecznością częstego powtarzania przycinania.

Jeżeli natomiast chodzi o odmiany liściaste – pomimo że uchodzą one za łatwiejsze i mniej wymagające w uprawie, to w ich przypadku całą procedurę należy wykonywać znacznie częściej. Z tego właśnie powodu w wielu ogrodach można spotkać przede wszystkim tuje, cisy pospolite, jałowce, sosny, a także cyprysiki groszkowe. Jesteśmy pewni, że dostępne w naszej ofercie asortymentowej iglaki formowane przyciągną uwagę wielu właścicieli domów jednorodzinnych oraz działek rekreacyjnych.

Jak przebiega formowanie roślin?

Wbrew powszechnie spotykanej opinii formowanie drzewek bonsai, drzew (np. iglaków czy tui) i krzewów w ogrodzie wcale nie należy do zadań łatwych. Podczas nadawania roślinom pożądanego kształtu warto posługiwać się specjalnym szablonem, który nie tylko przyspiesza konieczne do wykonania prace, ale także pomaga zrealizować je znacznie precyzyjniej. Przy wykorzystaniu tej metody tworzy się m.in. krzewy w kształcie kuli.

Co równie istotne, wśród drzew iglastych, takich jak m.in. tuja, formowaniu mogą zostać poddane jedynie rośliny przynajmniej kilkuletnie. Natomiast w miejscach, w których ma powstać gęsta bryła, należy przycinać tylko najmłodsze, jednoroczne przyrosty. Pędy skraca się najwyżej dwa razy w roku: wiosną – zanim roślina rozpocznie wegetację – i w sierpniu – gdy ciemnieją nowe przyrosty.

ARANŻACJE OGRODÓW
Nie musisz samodzielnie planować doboru gatunkowego roślin, ustalać ich rozstawy czy wymierzać kształtów rabaty, zrobimy to sami!
Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas