Drzewa i Krzewy Ozdobne
Aranżacje i Projekty Ogrodów
Gwarancja Jakości Roślin

Sprawdź naszą ofertę drzew liściastych

Nieodłączną częścią ogrodów powinny być drzewa liściaste. Oferujemy wysokiej jakości sadzonki, które spełnią wymagania każdego Klienta. Można je nasadzać pojedynczo lub grupowo, wszędzie zrobią doskonałe wrażenie i po czasie wyrośnie z nich imponujący element krajobrazu. Mamy różne gatunki roślin, więc dopasujesz rodzaj drzewka do swoich wymagań, wizji i ilości dostępnego miejsca. Jest to znakomita propozycja dla właścicieli działek, architektów krajobrazu czy przedsiębiorstw zajmujących się terenami zielonymi w miastach. Warto poznać całą ofertę i złożyć zamówienie!

Przydatne drzewka liściaste 

Trzeba podkreślić, że drzewa liściaste są bardzo różnorodne i mają wiele odmian. Różnią się między sobą wielkością, kształtem korony, owocami, barwą kory czy pokrojem. Dzięki temu istnieje ogromny wybór sadzonek danego gatunku rośliny. Drzewka tego typu pełnią też mnóstwo funkcji i są nieodzowne dla człowieka. Przede wszystkim produkują tlen, który stanowi jedną z podstaw życia. Regulują mikroklimat i wilgotność powietrza, a także zatrzymują kurz i mogą być barierą dla hałasu. Oddają okolicznej zieleni sporo zabsorbowanej wody. Każdy wie, że tworzą przyjazny cień w gorące dni, a w ich otoczeni łatwiej wypocząć i odstresować się. 

KRZEWY LIŚCIASTE RADOM

Sadzonki do ogrodu 

Rzecz jasna sprzedawane u nas gatunki roślin mogą być wykorzystywane w nasadzeniach miejskich, parkowych czy przydrożnych. Wiele osób sięga również po sadzonki ozdobne do własnego ogrodu. Większość drzewek rosnących na terenie Polski ma latem i wiosną zielone liście, które jesienią zmieniają barwy na żółte, pomarańczowe lub czerwone. Tym samym przez większość roku drzewa liściaste wspaniale zdobią otoczenie i są kluczowymi punktami terenu zielonego. Ich pielęgnacja zwykle nie jest trudna. Należy zadbać o odpowiednią glebę oraz nawodnienie. Warianty ozdobne mogą potrzebować wiosennego przycięcia, a także ochrony przed mrozem. Właściciel posesji powinien także zagrabiać ich liście.

Wiele dostępnych gatunków roślin liściastych

Powszechnie znane są niektóre rodzaje drzew liściastych, gdyż spotkać je można w parkach czy alejkach. Chodzi np. o różne odmiany brzozy, topoli, dębu, kasztanowca, buku czy lipy. Na terenach przydomowych świetnie sprawdzą się jednak także drzewa typowo ozdobne. Sporą popularnością cieszy się klon palmowy, który ma barwne liście. Równie dobrym wyborem są sadzonki głogu dwuszyjkowego. Prezentuje się on wspaniale, gdy zakwitną na nim różowe kwiaty. Jeśli szukasz czegoś o niewielkich rozmiarach, to sprawdź wierzbę całolistną. Często sadzi się też inne gatunki roślin jak judaszowiec kanadyjski czy odmiany owocowe.

Najlepsze drzewa liściaste

Jeśli szukasz zdrowych i pięknych sadzonek, to nasza szkółka spełni Twoje wymagania. Szczycimy się doświadczeniem i profesjonalnym podejściem do upraw. Mamy mnóstwo odmian drzewek, które pozwolą stworzyć wyjątkowy zielony teren. Drzewa liściaste są niezbędne w każdym ogrodzie i zwykle nie wymagają dużych nakładów pracy. Chętnie doradzimy, jakie gatunki roślin wybrać oraz jak o nie dbać. Gwarantujemy też niezwykle korzystne ceny, więc zachęcamy do zakupu!

ARANŻACJE OGRODÓW

Nie musisz samodzielnie planować doboru gatunkowego roślin, ustalać ich rozstawy czy wymierzać kształtów rabaty, zrobimy to sami!
Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas