Drzewa i Krzewy Ozdobne
Aranżacje i Projekty Ogrodów
Gwarancja Jakości Roślin

Sprawdź naszą ofertę ogrodowych róż

Jednymi z najciekawszych propozycji znajdujących się w naszym asortymencie są róże ogrodowe. Te wyjątkowe krzewy od zawsze zachwycają swoim zjawiskowym pięknem. Sprawiają również, że dostępna na zewnątrz przestrzeń zyskuje romantyczny i wręcz bajkowy charakter. Ich popularność wynika także z innych przyczyn. Decydują o niej przede wszystkim kwestie związane z ogromną różnorodnością kolorów i kształtów kwiatów. Współcześnie bez żadnego problemu można zdecydować się na konkretne odmiany i gatunki. Wszystko po to, aby uzyskany efekt estetyczny był jak najbardziej zadowalający.

Kwitnące róże ogrodowe - ozdoba dla każdego ogrodu

Ponadto róże w ogrodzie nie należą do najtrudniejszych w uprawie roślin. Jednakże w żadnym wypadku nie należy zapominać o ich odpowiedniej pielęgnacji. Specjalnie dla naszych klientów stworzyliśmy ofertę kompleksową. W prezentowanym asortymencie wszyscy zainteresowani znajdą m.in. sadzonki odmian rabatowych, róże krzewiaste, wielokwiatowe oraz pienne. Jesteśmy pewni, że nasza szkółka to miejsce, w którym znajdą Państwo propozycję, która idealnie wpisze się w indywidualne oczekiwania. Co więcej, zapewniamy merytoryczne doradztwo w zakresie należytej uprawy oraz ochrony krzewów.

Róże ogrodowe Radom Szkółka Roślin Ozdobnych Wieczorek

Jaką odmianę róży ogrodowej wybrać?

Osoby spoza branży mogą nie zdawać sobie sprawy z tego, że obecnie istnieje ponad 200 gatunków dzikich róż oraz aż 20 000 tzw. odmian szlachetnych. Wybór – jak w przypadku żadnej innej rośliny ogrodowej – jest zatem ogromny. Zakup konkretnego typu sadzonki zależy jednak głównie od efektu estetycznego, jaki chce się uzyskać i od warunków terenowych na posesji. Sporym zainteresowaniem ze strony ogrodników – zarówno tych początkujących, jak i doświadczonych – cieszą się gatunki wielokwiatowe. Ich kwiaty nie tylko należą do jednych z największych, ale mają także niezwykle przyjemny i delikatny zapach.

Bardzo popularną opcją są też odmiany rabatowe, które charakteryzują się tym, że na jednym pędzie wytwarzają od kilku do kilkudziesięciu kwiatów. W zależności od rodzaju mają od 20 do 100 cm wysokości. Za ciekawą propozycję z pewnością można uznać również róże pienne. Otrzymuje się je przez szczepienie typów szlachetnych z różnych grup na specjalnie przygotowanym dzikim pędzie. Da się je posadzić nawet w małym ogrodzie lub uprawiać w pojemniku.

Róże krzewiaste w ogrodzie a warunki uprawy

Zarówno dobrze wszystkim znane wielokwiatowe róże czerwone, jak i mniej popularne odmiany nie są bardzo wymagające co do składu znajdującej się na działce gleby. Różne rodzaje z powodzeniem uprawiane są na ziemiach gliniasto-piaszczystych, lekkich i dobrze przepuszczalnych z dużą zawartością próchnicy o odczynie pH 6-7.

Róże ogrodowe , róże krzewiaste

Najważniejszą kwestią, o jaką musi zadbać ogrodnik, jest to, aby teren nie był po prostu zbyt podmokły. Jeżeli jednak warunki geologiczne nie sprzyjają, a gleba jest zwięzła i wilgotna, to w takiej sytuacji warto rozważyć wykonanie specjalnego drenażu, wykorzystując do tego keramzyt. Ziemię należy też spulchnić i wymieszać z kompostem lub dodać gotowego podłoża do róż krzewiastych i innych, które można znaleźć w naszej ofercie asortymentowej. Zachęcamy do kontaktu!

ARANŻACJE OGRODÓW
Nie musisz samodzielnie planować doboru gatunkowego roślin, ustalać ich rozstawy czy wymierzać kształtów rabaty, zrobimy to sami!
Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas