Krzewy do ogrodu Radom

Drzewa i Krzewy Ozdobne
Aranżacje i Projekty Ogrodów
Gwarancja Jakości Roślin

Nasza oferta roślin

Chcesz, aby Twój ogród był wizytówką domu? Posadź w nim nie tylko kwiaty i drzewa, ale i ozdobne ogrodowe krzewy liściaste i iglaste. Najlepsze gatunkowo sadzonki m.in. zimozielone znajdziesz w naszej szkółce ogrodniczej w Radomiu. To rośliny, które możesz zasadzić w ziemi lub umieścić w pojemnikach/doniczkach i postawić na tarasie czy balkonie. W ten sposób w różnych miejscach i nawet na niewielkiej przestrzeni zyskasz piękne, zielone akcenty. Z kolei uprawa roślin ogrodowych liściastych i iglastych nie musi być pracochłonna i bardzo wymagająca, jeśli dopasujesz odpowiednie warianty do swojego terenu. Oznacza to, że trzeba im zapewnić właściwe warunki wzrostu (m.in. nasłonecznienie, rodzaj gleby, ukształtowanie terenu), a wówczas staną się ozdobą przydomowej działki na długie lata.

Liściaste, iglaste czy zimozielone – jakie krzewy wybrać do ogrodu?

Ten dylemat ma większość naszych klientów. Jeśli i Ty nie wiesz, jaki krzew ogrodowy i gdzie będzie najlepiej pasował, to zadanie zostaw nam! Dopasujemy każdą sadzonkę do warunków, jakie masz na działce. Wiemy, które rodzaje są cieniolubne albo zimozielone, jakiej potrzebują gleby oraz nawodnienia, albo czy będziesz musiał poświęcić im więcej czasu na zabiegi pielęgnacyjne.
Jeśli podobają Ci się iglaki, kup do ogrodu sadzonki ozdobnych krzewów iglastych! W większości przypadków poza podlewaniem i wyrywaniem chwastów nie wymagają one zbyt wielu zabiegów pielęgnacyjnych. Dodatkowo świetnie radzą sobie z niskimi temperaturami, więc na zimę nie potrzebują specjalnych zabezpieczeń. Ponadto możesz je sadzić właściwie przez cały rok, poza okresami suszy albo bardzo mroźnych miesięcy. Jodła, świerk, sosna, tuja, modrzew czy cyprys to popularne rodzaje iglaków, które niezależnie od pory roku zachowują swoje walory ozdobne.
Niezwykle efektownie prezentują się ogrodowe krzewy zimozielone, które zaliczane są do najcenniejszych roślin. W sezonie pozwalają stworzyć oryginalne kompozycje, a zimą wyróżniają się swoimi zielonymi liśćmi na tle ogrodu pogrążonego w głębokim śnie. Do najpopularniejszych gatunków zalicza się m.in. różaneczniki, bukszpan, cis, jałowiec, trzmielina, ostrokrzewy kolczaste.
Posadź zimozielone krzewy ozdobne i ciesz się pięknym otoczeniem przez cały rok!

Stwórz wymarzoną aranżację z ozdobnych krzewów!

Dzięki temu, że wybierzesz do ogrodu różne rodzaje – krzewy iglaste i liściaste, w wielu barwach i kształtach – unikniesz monotonności w tej przestrzeni. Tylko odpowiednie dopasowanie sadzonek zapewni Ci wyjątkowy wygląd tego miejsca przez cały rok. Wiosną mogą je wypełnić np. forsycje i magnolie, a pod koniec lata rozkwitną pąki hortensji i będą cieszyć oczy aż do późnej jesieni. Warto, aby w tym otoczeniu pojawiły się także całoroczne iglaki, których połączenie z resztą rodzajów roślin sprawi, że przydomowy teren będzie wyglądał absolutnie wyjątkowo.
Zaopatrz się w sadzonki krzewów ogrodowych w naszej szkółce!
ARANŻACJE OGRODÓW
Nie musisz samodzielnie planować doboru gatunkowego roślin, ustalać ich rozstawy czy wymierzać kształtów rabaty, zrobimy to sami!
Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas